Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
A A A

Od 21. julija do 2. avgusta 2015 so se v Los Angelesu odvijale Svetovne igre specialne olimpijade.

Iz Centra za usposabljanje delo in varstvo je bilo na igrah 6. športnikov in dva trenerja .

Darko Plešnik, Silvo Glazer, Mitja Cokan in Aleš Donau so del nogometne reprezentance, ki jo vodi Franc Forstner – poleg njih pa je na igrah še plavalec Damjan Gerič, ter Franja Pšeničnik, ki nastopa v namiznem tenisu, z njima je trenerka Nataša Lačen.

In ves čas iger so prihajale same lepe novice o dosežkih naših športnikov. Damjan Gerič je na 100 m in 200 m prosto osvojil zlato medaljo, v mešani štafeti 4 x 100 m pa bronasto medaljo.

Tudi Franja Pšeničnik je v namiznem tenisu – igra posamezno osvojila 3. mesto in bronasto medaljo.

Tudi novice z olimpijskega turnirja v nogometu so bile odlične – naša reprezentanca se je uvrstila v finalne skupino in se je pomerila za odličja.

V napeti tekmi za zlato odličje je slovenska reprezentanca izgubila, vendar prihaja domov z odličnim drugim mestom in srebrno medaljo.

V zadnjem dnevu iger še ena medalja tudi za Franjo Pšeničnik – v namiznem tenisu v paru z Matejem Sirkom srebrna medalja.

Skupaj so športniki iz CUDV Črna na igrah v Los Angelesu osvojili 6 medalj.

Slovenska reprezentanca, ki je štela 24 športnikov in 9 spremljevalcev je skupno osvojila kar 26 medalj.

V torek so se po napornih tekmovanjih in potovanju specialci vrnili domov.